0002062101-11-G2
DigiKey Part Number
0002062101-11-G2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-11-G2
Description
11" PRE-CRIMP A2101 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Green
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2101 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2101 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2101 BROWN
11" PRE-CRIMP A2101 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2101 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2101 GREEN
3" PRE-CRIMP A2101 GREEN
4" PRE-CRIMP A2101 GREEN
5" PRE-CRIMP A2101 GREEN
6" PRE-CRIMP A2101 GREEN