0002061101-12-S0
DigiKey Part Number
0002061101-12-S0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-12-S0
Description
12" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Slate
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2102 GREEN
12" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2102 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2102 SLATE
3" PRE-CRIMP A2102 SLATE
4" PRE-CRIMP A2102 SLATE
5" PRE-CRIMP A2102 SLATE
6" PRE-CRIMP A2102 SLATE