0002061101-11-R2
DigiKey Part Number
0002061101-11-R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-11-R2
Description
11" PRE-CRIMP A2101 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2101 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2101 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2101 BROWN
11" PRE-CRIMP A2101 GREEN
11" PRE-CRIMP A2101 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2101 RED
3" PRE-CRIMP A2101 RED
4" PRE-CRIMP A2101 RED
5" PRE-CRIMP A2101 RED
6" PRE-CRIMP A2101 RED