0002061101-10-V9
DigiKey Part Number
0002061101-10-V9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-10-V9
Description
10" PRE-CRIMP A2103 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Violet
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2103 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2103 BROWN
10" PRE-CRIMP A2103 GREEN
10" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2103 VIOLET
3" PRE-CRIMP A2103 VIOLET
4" PRE-CRIMP A2103 VIOLET
5" PRE-CRIMP A2103 VIOLET
11" PRE-CRIMP A2103 VIOLET