ZAPD-1750-S+
DigiKey Part Number
3157-ZAPD-1750-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZAPD-1750-S+
Description
PWR DIV / SMA ROHS
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 950 MHz ~ 1.75 GHz Isolation (Min) 22dB, 1.5 VSWR (Max), 4° Imbalance (Max) Module, SMA Connectors
Category
Frequency
950 MHz ~ 1.75 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Specifications
Isolation (Min) 22dB, 1.5 VSWR (Max), 4° Imbalance (Max)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
2.000" L x 2.000" W x 0.780" H (50.80mm x 50.80mm x 19.81mm)