VBFZ-2340-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-2340-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-2340-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 2.34GHZ SMA
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.34GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 640MHz Bandwidth 1.51dB SMA In line Module
Category
Bandwidth
640MHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Series
Insertion Loss
1.51dB
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
2.34GHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)