VBFZ-1690-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-1690-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-1690-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 1.69GHZ SMA
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.69GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 470MHz Bandwidth 1.31dB SMA In line Module
Category
Bandwidth
470MHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Series
Insertion Loss
1.31dB
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
1.69GHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)