LFCN-2500+
DigiKey Part Number
3157-LFCN-2500+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-LFCN-2500+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-LFCN-2500+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFCN-2500+
Description
CER FILTER 3.075GHZ LOW PASS
Detailed Description
3.075GHz Low Pass Ceramic Filter 50Ohm 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFCN-2500+ Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Insertion Loss
1dB
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Frequency
3.075GHz
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Impedance
50Ohm