BFCN-2450+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-2450+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-2450+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-2450+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-2450+
Description
CER FILTER 2.45GHZ BAND PASS
Detailed Description
2.45GHz Center Band Pass Ceramic Filter 150 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2.9dB
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.041" (1.04mm)
Bandwidth
150 MHz