141-16SMRSM+
DigiKey Part Number
3157-141-16SMRSM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
141-16SMRSM+
Description
COAX CBL SMA TO SMA 16"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 16.00" (406.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Manufacturer
Mini-Circuits
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
16.00" (406.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
Hand Formable .141
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C