VXM7-9032-25M0000000
DigiKey Part Number
150-VXM7-9032-25M0000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
150-VXM7-9032-25M0000000CT-ND - Cut Tape (CT)
150-VXM7-9032-25M0000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VXM7-9032-25M0000000
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VXM7-9032-25M0000000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
25 MHz
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Frequency Tolerance
±20ppm