SST26WF080BT-104I/NP
DigiKey Part Number
SST26WF080BT-104I/NPTR-ND - Tape & Reel (TR)
SST26WF080BT-104I/NPCT-ND - Cut Tape (CT)
SST26WF080BT-104I/NPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26WF080BT-104I/NP
Description
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8USON
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 8Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-USON (2x3)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SST26WF080BT-104I/NP Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Organization
1M x 8
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
1.65V ~ 1.95V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)