SST26VF016BT-104I/SN is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 3.241
Datasheet
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 5.811
Datasheet
Winbond Electronics
Winbond Electronics
FLASH Memory IC 16Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-SOIC
SST26VF016BT-104I/SN
DigiKey Part Number
SST26VF016BT-104I/SNTR-ND - Tape & Reel (TR)
SST26VF016BT-104I/SNCT-ND - Cut Tape (CT)
SST26VF016BT-104I/SNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26VF016BT-104I/SN
Description
IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SST26VF016BT-104I/SN Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Organization
2M x 8
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)