SST25VF016B-50-4I-QAF
DigiKey Part Number
SST25VF016B-50-4I-QAF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST25VF016B-50-4I-QAF
Description
IC FLASH 16MBIT SPI 50MHZ 8WSON
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 16Mbit SPI 50 MHz 8-WSON (6x5)
EDA/CAD Models
SST25VF016B-50-4I-QAF Models
Memory Organization
2M x 8
Clock Frequency
50 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)