PIC24FJ128GA705T-I/M4
DigiKey Part Number
PIC24FJ128GA705T-I/M4TR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC24FJ128GA705T-I/M4CT-ND - Cut Tape (CT)
PIC24FJ128GA705T-I/M4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ128GA705T-I/M4
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (43K x 24) FLASH 48-UQFN (6x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PIC24FJ128GA705T-I/M4 Models
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
RAM Size
16K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Part Status
Active
Data Converters
A/D 14x12b
DigiKey Programmable
Not Verified
Oscillator Type
Internal
Core Processor
PIC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Core Size
16-Bit
Mounting Type
Surface Mount
Speed
32MHz