PIC18F47Q84T-I/NHX
DigiKey Part Number
150-PIC18F47Q84T-I/NHXTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC18F47Q84T-I/NHXCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC18F47Q84T-I/NHXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F47Q84T-I/NHX
Description
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 40VFQFN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (128K x 8) FLASH 40-VQFN (5x5)
EEPROM Size
1K x 8
Series
RAM Size
12.5K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 35x12b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type
External, Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz