PIC18F16Q41T-I/REB
DigiKey Part Number
150-PIC18F16Q41T-I/REBTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC18F16Q41T-I/REBCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC18F16Q41T-I/REBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F16Q41T-I/REB
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 20VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 64KB (64K x 8) FLASH 20-VQFN (3x3)
EEPROM Size
512 x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 17x12b; D/A 2x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz