PIC10F202T-I/OT
DigiKey Part Number
PIC10F202T-I/OTTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC10F202T-I/OTCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC10F202T-I/OTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC10F202T-I/OT
Description
IC MCU 8BIT 768B FLASH SOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) FLASH SOT-23-6
EDA/CAD Models
PIC10F202T-I/OT Models
RAM Size
24 x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
SOT-23-6
Speed
4MHz