PD70201EVB47F
DigiKey Part Number
549-PD70201EVB47F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD70201EVB47F
Current - Output
4A
Manufacturer
Microchip Technology
Voltage - Input
44V ~ 57V
Frequency - Switching
100kHz ~ 500kHz
Power - Output
47W
Base Product Number
Voltage - Output
12V