DSC6001MI2A-032.0000
DigiKey Part Number
DSC6001MI2A-032.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6001MI2A-032.0000
Description
MEMS OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC6001MI2A-032.0000 Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Part Status
Obsolete
Ratings
AEC-Q100
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-VFLGA
Frequency
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)