ATSAMR30M18A-I/RM100
DigiKey Part Number
ATSAMR30M18A-I/RM100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATSAMR30M18A-I/RM100
Description
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU 802.15.4 6LoWPAN, Zigbee® 700MHz, 800MHz, 900MHz 25-SMD Module
EDA/CAD Models
ATSAMR30M18A-I/RM100 Models
Category
Frequency
Mfr
Memory Size
256kB Flash, 40kB RAM
Packaging
Tray
Serial Interfaces
ADC, I2C, USB
GPIO
16
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V