AT24C64B-10TU-1.8
DigiKey Part Number
AT24C64B-10TU-1.8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT24C64B-10TU-1.8
Description
IC EEPROM 64KBIT I2C 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 64Kbit I2C 400 kHz 900 ns 8-TSSOP
EDA/CAD Models
AT24C64B-10TU-1.8 Models
Clock Frequency
400 kHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)