HBLS1005-R12J_M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HBLS1005-R12J_M |
Description | FIXED IND 120NH 150MA 1.6 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 nH Unshielded Multilayer Inductor 150 mA 1.6Ohm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 8 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 600MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |