EOWS321618M222
DigiKey Part Number
5262-EOWS321618M222TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EOWS321618M222CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EOWS321618M222DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EOWS321618M222
Description
CMC 2.2 KOHM 200MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.2 kOhms @ 100 MHz 200mA DCR 1.2Ohm
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Max Echo
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
2.2 kOhms @ 100 MHz