BCMS565032I401 4.5A
DigiKey Part Number
5262-BCMS565032I4014.5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCMS565032I4014.5ACT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCMS565032I4014.5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCMS565032I401 4.5A
Description
FERRITE BEAD 400 OHM 2220 1LN
Detailed Description
400 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2220 (5650 Metric) 4.5A 30mOhm
Category
Current Rating (Max)
4.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.126" (3.20mm)
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Impedance @ Frequency
400 Ohms @ 100 MHz