BCMS451616A600
DigiKey Part Number
5262-BCMS451616A600TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCMS451616A600CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCMS451616A600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCMS451616A600
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1806 1LN
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 6A 8mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz