BCMS201209A121 5A RDC015 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BCMS201209A121 5A RDC015 |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 5A 15mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 5A |
Manufacturer Max Echo | DC Resistance (DCR) (Max) 15mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.035" (0.90mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz |