BCAS100505A331
DigiKey Part Number
5262-BCAS100505A331TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCAS100505A331CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCAS100505A331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCAS100505A331
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0402 1LN
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 800mOhm
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz