ACMS321611A501 2.5A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACMS321611A501 2.5A |
Description | FERRITE BEAD 500 OHM 1206 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 500 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 2.5A 70mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 2.5A |
Manufacturer Max Echo | DC Resistance (DCR) (Max) 70mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.043" (1.10mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Impedance @ Frequency 500 Ohms @ 100 MHz |