MS501-10S
DigiKey Part Number
2333-MS501-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS501-10S
Description
RF SHIELD 1.335"X1.972" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 1.335" (33.90mm) X 1.972" (50.10mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS501-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.209" (5.30mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.972" (50.10mm)
Series
Width - Overall
1.335" (33.90mm)