MS290-10C-NS
DigiKey Part Number
2333-MS290-10C-NS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS290-10C-NS
Description
RF SHIELD 1.047X1.165" SNAP FIT
Detailed Description
RF Shield Cover 1.047" (26.60mm) X 1.165" (29.60mm) Non-Vented Snap Fit
Category
Height - Overall
0.114" (2.90mm)
Length - Overall
1.165" (29.60mm)
Series
Width - Overall
1.047" (26.60mm)