MS215-10S
DigiKey Part Number
2333-MS215-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS215-10S
Description
RF SHIELD 0.756"X0.846" SOLDER
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.756" (19.20mm) X 0.846" (21.50mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS215-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.150" (3.80mm)
Length - Overall
0.846" (21.50mm)
Series
Width - Overall
0.756" (19.20mm)