FL1P-16NJ-1-G24V
DigiKey Part Number
458-1944-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-16NJ-1-G24V
Description
LED PNL IND GREEN 15.80MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 60° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
15.80mm Dia
Millicandela Rating
8000 ~ 10000mcd
Lamp Color
Green
Viewing Angle
60°
Lens Color
Green
Termination Style
Solder Lug
Voltage
24V