ASI12N35MTRQ
DigiKey Part Number
458-ASI12N35MTRQTR-ND - Tape & Reel (TR)
458-ASI12N35MTRQCT-ND - Cut Tape (CT)
458-ASI12N35MTRQDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASI12N35MTRQ
Description
BUZZER PIEZO 12V14X14MM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 12 V 10mA 3.5kHz 83dB @ 12V, 10cm Surface Mount Solder Pads
Category
Operating Mode
Single Tone
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Sound Pressure Level (SPL)
83dB @ 12V, 10cm
Series
Current - Supply
10mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Port Location
Top
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 100°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Ratings
Washable
Input Type
DC
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
12 V
Termination
Solder Pads
Voltage Range
3 ~ 15V
Size / Dimension
0.551" L x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Frequency
3.5kHz
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)