MAPRST0912-350 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Infineon Technologies
Infineon Technologies
Central Semiconductor Corp
RF Transistor NPN 65V 32.5A 1.215GHz 350W Chassis Mount
MAPRST0912-350
DigiKey Part Number
1465-1133-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPRST0912-350
Description
RF TRANS NPN 65V 1.215GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Gain
9.4dB
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Power - Max
350W
Packaging
Tray
Current - Collector (Ic) (Max)
32.5A
Part Status
Active
Operating Temperature
200°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
65V
Base Product Number
Frequency - Transition
1.215GHz