MAOC-009259-TR0500
DigiKey Part Number
1465-MAOC-009259-TR0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAOC-009259-TR0500
Description
OSCILLATOR, VC, 5.7-6.4 GHZ, TAP
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.05GHz Center Frequency 1 V ~ 13 V Voltage Controlled Oscillator 14 dBm -20 2nd Harmonic Typ (dBc)
Category
Icc Max
175mA
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Pushing (MHz/V)
10
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (dBm)
14
Part Status
Active
Phase Noise Typ (dBc/Hz)
-93
Frequency Range
5.7 ~ 6.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency - Center
6.05GHz
Package / Case
32-VFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply
5V
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tuning Voltage (VDC)
1 V ~ 13 V
Height
0.039" (1.00mm)