MAAM-011238-TR0100
DigiKey Part Number
1465-1866-2-ND - Tape & Reel (TR)
1465-1866-1-ND - Cut Tape (CT)
1465-1866-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAM-011238-TR0100
Description
IC RF AMP GPS 100KHZ-50GHZ 12SMT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC General Purpose 100kHz ~ 50GHz 12-SMT (5x5)
Category
RF Type
General Purpose
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Voltage - Supply
4V ~ 6V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply
135mA
Part Status
Active
Test Frequency
20GHz ~ 30GHz
Frequency
100kHz ~ 50GHz