SRP1-CEDZH-080NC-N
DigiKey Part Number
5666-SRP1-CEDZH-080NC-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP1-CEDZH-080NC-N
Description
SSR HP ECO, 1X80A/660VAC ZC, DC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Output Type
AC, Zero Cross
Mfr
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Series
Voltage - Load
24 V ~ 660 V
Packaging
Box
Load Current
80 A
On-State Resistance (Max)
3 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C