V18AUMLA1206NH
DigiKey Part Number
F3803TR-ND - Tape & Reel (TR)
F3803CT-ND - Cut Tape (CT)
F3803DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V18AUMLA1206NH
Description
VARISTOR 27.5V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.5 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1206 (3216 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
32 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Energy
1.5J
Series
Number of Circuits
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Maximum AC Volts
14 V
Qualification
AEC-Q200
Maximum DC Volts
18 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
23 V
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
27.5 V