TMOV25SP320E
DigiKey Part Number
F10933-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMOV25SP320E
Description
VARISTOR 510V 20KA SQUARE 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 V 20 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Square 25mm
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Current - Surge
20 kA
Series
Energy
390J
Capacitance @ Frequency
1080 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Varistor Voltage (Typ)
510 V
Package / Case
Square 25mm