SZ1SMB10CAT3G
DigiKey Part Number
F11535TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11535CT-ND - Cut Tape (CT)
F11535DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB10CAT3G
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB
Detailed Description
17V Clamp 35.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Capacitance @ Frequency
805pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.3A