SZ1SMA58AT3G
DigiKey Part Number
F11530TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11530CT-ND - Cut Tape (CT)
F11530DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA58AT3G
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Detailed Description
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Capacitance @ Frequency
225pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A