SMF4L12CA
DigiKey Part Number
18-SMF4L12CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF4L12CACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF4L12CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 20.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V