SMF33A-T13 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 8.558
Datasheet
53.3V Clamp 3.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
SMF33A-T13
DigiKey Part Number
18-SMF33A-T13TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF33A-T13CT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF33A-T13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF33A-T13
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V