LMIN030.V
DigiKey Part Number
LMIN030.V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMIN030.V
Description
FUSE AUTO 30A 32VAC 32VDC BLADE
Detailed Description
30 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature (Low Profile)
EDA/CAD Models
LMIN030.V Models
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Color
Green
Fuse Type
Size / Dimension
0.429" L x 0.150" W x 0.331" H (10.90mm x 3.80mm x 8.40mm)