LFR250602CID
DigiKey Part Number
5666-LFR250602CID-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFR250602CID
Description
FUSE BLOK CART 250V 60A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 60 A 250V 2 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
60 A
Number of Circuits
2
Fuse Size
0.813" Dia x 3" L (20.65mm x 76.2mm)