LFR250301P
DigiKey Part Number
5666-LFR250301P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFR250301P
Description
FUSE BLOK CART 250V 30A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 250V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
1
Fuse Size
0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm)