0NLN020.T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | F1127-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0NLN020.T |
Description | FUSE CARTRIDGE 20A 250VAC/VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20A 250 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Requires Holder |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage Rating - DC 250 VDC |
Current Rating (Amps) 20A | Size / Dimension 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm) |
Voltage Rating - AC 250 VAC |