0NLN015.T
DigiKey Part Number
5666-0NLN015.T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0NLN015.T
Description
FUSE CARTRIDGE 15A 250VAC/VDC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15A 250 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
Category
Voltage Rating - DC
250 VDC
Current Rating (Amps)
15A
Size / Dimension
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Voltage Rating - AC
250 VAC