0JTD030.T
DigiKey Part Number
F5087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0JTD030.T
Description
FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC/300VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30A 600 VAC 300 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
Category
Voltage Rating - DC
300 VDC
Current Rating (Amps)
30A
Size / Dimension
0.811" Dia x 2.252" L (20.60mm x 57.20mm)
Voltage Rating - AC
600 VAC